2021.08.28 NeiArt parodos atidarymas Kazlų Rūdoje

2021.08.28 Kazlų Rūdoje antri metai iš eilės atidaryta Neiart.lt paroda. Neįgaliųjų kūryba, atspindinti neįgaliųjų teisių konvencijos ir smurto prevencijos prieš neįgalias moteris ir mergaites aspektus. 2021 metais, kūrybinių užsiėmimų metu sukurti nauji, šių metų darbai, keliauja per šalį ir šiuo metu yra Kazlų Rūdoje, kurios neįgalieji aktyviai dalyvavo projekte ir idėjos įgyvendinime. Parodoje eksponuojama daugiau nei 55 tapybos ir 48 emalio darbai.

Paroda Kazlų Rūdoje vyks rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 12 dienomis, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje ir vėliau keliaus į kitus Lietuvos miestus.

Parodos globėjai:
♦ LR socialinių reikalų ir darbo ministrė: Monika Navickienė;
♦ LR Seimo narys: Andrius Vyšniauskas.

Parodos tikslas – supažindinti visuomenę su Neįgaliųjų teisių konvencija ir smurto prevencija per neįgaliųjų ir jų artimųjų meninius tapybos ir emalio darbus, atspindinčius neįgaliųjų teisių konvencijos ar smurto prevencijos aspektus. Po kiekvienu darbu yra pateiktas autoriaus atvaizdas ir ištrauka iš neįgaliųjų teisių konvencijos, kurią jie stengėsi atspindėti savo kūryba. Kviečiame pamatyti akimirkas iš parodos atidarymo.

♦ Meninių užsiėmimų vadovė ir parodos kuratorė Agnė Varpukevičiūtė;
♦ Idėjos autorius ir renginių vadovas Tomas Kiveris.

Projektas finansuojamas Lietuvos neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM asociacijai projekto lėšų.