2021.12.03 NeiArt.lt parodos atidarymas, Vilkaviškis

2021.12.03-17 Vilkaviškyje atidaryta ketvirtoji šiais metais NeiArt.lt paroda. Neįgaliųjų kūryba, atspindinti neįgaliųjų teisių konvencijos ir smurto prevencijos prieš neįgalias moteris ir mergaites aspektus. 2021 metais, kūrybinių užsiėmimų metu sukurti nauji, šių metų darbai, keliauja per šalį ir šiuo metu yra Vilkaviškyje, Sodų g. 1, Vilkaviškio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Parodos atidarymo metu dalyvavo paveikslų autoriai iš Vilkaviškio ir Marijampolės, kurie pristatė ir savo paveikslų perteikiamas mintis iš neįgaliųjų teisių konvencijos. Visus atidarymo dalyvius sveikino neįgaliųjų tarptautinės dienos proga Europos parlamento narys Juozas Olekas. LŽNTBA siekia tokių parodų būdu, pristatant jas visuomenei būtų galima stiprinti visų toleranciją ir supratingumą.
Paroda Vilkaviškio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus gruodžio 3-17 dienomis ir vėliau keliaus į Marijampolę, į LŽNTBA galeriją “Koridorius”.
Parodos globėjai:
♦ LR socialinių reikalų ir darbo ministrė: Monika Navickienė;
♦ LR Seimo narys: Andrius Vyšniauskas.
Parodos tikslas – supažindinti visuomenę su Neįgaliųjų teisių konvencija ir smurto prevencija per neįgaliųjų ir jų artimųjų meninius tapybos ir emalio darbus, atspindinčius neįgaliųjų teisių konvencijos ar smurto prevencijos aspektus. Po kiekvienu darbu yra pateiktas autoriaus atvaizdas ir ištrauka iš neįgaliųjų teisių konvencijos, kurią jie stengėsi atspindėti savo kūryba. Kviečiame pamatyti akimirkas iš parodos atidarymo.
♦ Meninių užsiėmimų vadovė ir parodos kuratorė Agnė Varpukevičiūtė;
♦ Idėjos autorius ir renginių vadovas Tomas Kiveris.

Projektas finansuojamas Lietuvos neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM asociacijai projekto lėšų.