2023.11.25 – NeiArt parodos atidarymas Kazlų Rūdoje

2023.11.25 Kazlų Rūdoje, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka II aukšte, Vytauto g. 21, Kazlų Rūda, atidarėme šių metų antrąją NeiArt parodą, kurioje eksponuojami VISI 39 šiais metais neįgaliųjų sukurti darbai. Čia neįgaliųjų kūryba, atspindinti neįgaliųjų teisių konvencijos aspektus. Labai džiaugiamės, kad per ketverius metus tai pirmoji paroda, kurioje galime eksponuoti visus sukurtus darbus vienu metu. Už tai esame labai dėkingi Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešajai bibliotekai. Bibliotekos kolektyvas pasitiko šią idėją šiltai. Parodos atidaryme dalyvavo darbų autoriai iš Kazlų Rūdos ir Marijampolės. Žinome, kad parodą pastebės ir čia gruodžio 4 d. neįgaliųjų dienos proga vyksiančių renginių dalyviai. Tikimės, kad su parodos darbais susipažins dar daugiau asmenų ir atkreips dėmesį į neįgaliųjų išreiškiamus neįgaliųjų teisių konvencijos aspektus. Parodoje yra Druskininkų, Kauno, Kazlų Rūdos, Klaipėdos, Marijampolės, Simno ir Ukmergės neįgaliųjų tapyti darbai.

Parodos tikslas – supažindinti visuomenę su Neįgaliųjų teisių konvencija ir smurto prevencija per neįgaliųjų ir jų artimųjų meninius tapybos darbus. Prie kiekvieno darbo yra pateiktas autoriaus atvaizdas ir ištrauka iš neįgaliųjų teisių konvencijos, kurią jie stengėsi atspindėti savo kūryba. Kviečiame pamatyti akimirkas iš parodos atidarymo. Taip pat kviečiame apsilankyti virtualioje visų darbų parodoje adresu: www.neiart.lt .

Idėjos autorius ir renginių vadovas Tomas Kiveris.

Užsiėmimų asistentė – Vakarė Bagdonaitė.

Meninių užsiėmimų asistentė – Ugnė Judickaitė.

Labai dėkojame Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos kolektyvui už suteiktą galimybę, eksponuoti darbus ir šiltą dalyvių parodos atidarymo metu pasveikinimą. Paroda bibliotekoje bus eksponuojama lapkričio 25 – gruodžio 11 dienomis ir vėliau keliaus į kitus Lietuvos miestus.

Projektas finansuojamas Lietuvos neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM asociacijai projekto lėšų.